Co zrobić jeśli odbierany towar w Placówce Pocztowej jest uszkodzony fizycznie?

1. Sprawdź stan opakowania!

Produkty wysyłane z Meblujesz.pl zawsze są zabezpieczone. Przy odbiorze przesyłki w placówce Poczy Polskiej PRZED podpisaniem "zgodnego przyjęcia paczki" DOKŁADNIE sprawdź, czy opakowanie nie nosi ona ŻADNYCH śladów uszkodzeń mechanicznych.

W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych powstałych w transporcie do placówki Poczty (obtłuczone, rozdarte pudełko; zerwana taśma, wgnieciony karton itp.) należy odmówić przyjęcia przesyłki i poinformować Dział Obsługi Klienta.

2. Sprawdź zawartość paczki przy wydającym paczkę!

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, już po odebraniu przesyłki, należy rozpakować paczke w obecności pracownika Poczty Polskiej wydającego paczkę i upewnić się, że towar jest w stanie idealnym. 

3. Spisywanie formularza reklamacyjnego

Odebranie i potwierdzenie odebrania przesyłki złożonym podpisem traktuje się jako potwierdzenie, że przesyłka dotarła w stanie idealnym (nie możemy już odmówić przyjęcia paczki - jest przyjęta z naszym poświadczeniem, że jej stan jest idealny). Co jednak, gdy po otworzeniu paczki okaże się, że np. opakowanie produktu lub sam produkt są uszkodzone?
W przypadku opisanym powyżej a następnie stwierdzeniu uszkodzenia fizycznego towaru, należy na miejscu, w obecności pracownika placówki, wypełnić formularz reklamacyjny zawierając informacje dotyczące powstałych uszkodzeń.